Recipe Delete

Write down anything you consider as a bug and post it here.
Post Reply
puccalino
Posts: 74
Joined: Mon May 22, 2017 4:45 pm

Recipe Delete

Post by puccalino »

Имам същият проблем, както преди 4 месеца. Не помня точно, кога обаче преди около месец си бях оставил крафтера на Offline Shop за да си сглобя неща, днес влизам след като той не е в игра понеже съм го изхвърлил от игра понеже играя с друг герой от регистрацията и какво да видя, на дебила отново му липсват 50% от рецептите. Има ли шанс това да е в следствие като съм го оставил на Offline Shop, когато сървъра се рестартира да ми редуцира произволно рецептите на 20/50, колкото е лимита на Dwarf Manufacture листа. Понеже аз нямам друго обяснение, при положение, че съм обеден относно това че регистрацията я знам само аз.
https://imgur.com/WDx3p4N

След рестарта днес изгърмяха още 5 рецепти от листа на крафтера след, като той беше отново на офлайн шоп.
https://imgur.com/p4cdq6w
User avatar
genata
Posts: 860
Joined: Mon Feb 20, 2017 7:07 pm

Re: Recipe Delete

Post by genata »

Категорично не! Има толкова много герои по сървърите които седят от години и се вдигат много рядко и никой не се оплаквал с такъв проблем. Имам две джуджета на Закен които сложих в началото в помощ на играчите с някои основни рецепти вдигам ги от време на време да изтрия адените ако има такива... Това единствено е възможно ако се подаде заявка от клиента към сървър /команда/ за изтриване. Както предния път Ви посъветвах да използвате нашия клиент без никакви "добавки" към него. Просто изтрийте всички стари клиенти и изтеглете нашия клиент в нова папка. Ако го теглите в някоя стара папка то си добавя нашите файлове но ако има стари такива не ги изтрива. Нямам друго логично обяснение. Има ужасно бъгави клиенти в нета и толкова малко които са ок. Казвам го от личен опит, в началото като търсих клиент даста време се рових. Попаднах на един в който липсваха замъците, говоря самия замък като сграда... При тези игри е така, малко хора го разбират но всичко е в клиента сървъра само определя какво да се случи ако натиснеш F2 примерно.
User avatar
genata
Posts: 860
Joined: Mon Feb 20, 2017 7:07 pm

Re: Recipe Delete

Post by genata »

Мисля че проблема е уточнен макар и не в детайли, поне за мен! Използването на различни помощни програми, както и модифицирани клиенти за улеснение на играта, почти винаги води до проблеми и загуби за ползващия! В случая някак е намерен начин да се заобиколи правилото за един характер в игра от един акаунт. При логнат характер той се оставя на offline shop и след това се логва друг характер от същия акаунт. До тук всичко е добре но явно проблем се появява при рестарт на сървъра и записите които проверява и прави по време на рестарта. Най вероятно с броя на рецептите на единия и на другия герой които се водят едновременно online. И се случва това което е описано по горе.
На по горните версии с въвеждането на официален offline shop е възможно да има offline shop и характер в игра от един акаунт, но на Interlude, това не е допустимо, проблемите са както от страна на сървъра така и от страна на клиента. Затова при нормални условия като тръгнете да логвате втори характер ви показва че акаунта се ползва в момента и вдига offline shopa преди да логнете друг герой
Пиша това не да злепоставя играча по някакъв начин/приемам че в случая е направено неволно и от незнание/ а да се има в предвид от други играчи.
puccalino
Posts: 74
Joined: Mon May 22, 2017 4:45 pm

Re: Recipe Delete

Post by puccalino »

Тествах го на втори акаунт и има следното "решение" на този така наречен глич, при положение че първият крафтер има повече рецепти от вторият крафтер то клиента не изпраща, информация към сървъра за превишена бройка рецепти, копито следователно се трият при рестарт. Но като цяло не препоръчвам да оставяте офлнай магазини при положение, че имате скъпи рецепти в крафтера, не е 100% гаранция че няма пак нещо да замине. :D
Post Reply